More photos and video from the protest in Melbourne.

I think the photos didn’t turn out quite as good as last time, but the video’s better this time around.

The event itself had a great vibe—really nice to be around good people.

Oh! Almost forgot the links…

Photos: https://www.flickr.com/gp/147740420@N06/b64h1K

Video: https://youtu.be/C2b-zxfitVU

Еще один репортаж с протеста

Снова фото и видео с протеста в Мельбурне. Фото, по-моему, получились похуже чем в прошлый раз, а видео получше.

 

Мероприятие было хорошее и с приятной атмосферой. Вообще, приятно быть среди небыдла.

Ой, а линки то я и забыл!…
Фото: https://www.flickr.com/gp/147740420@N06/b64h1K

Видео: https://youtu.be/C2b-zxfitVU

 

Leave a Reply

Discover more from Down Under Focus

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading